آغاز ارائه تخفیفات تا ۳۰ درصد برای پرداخت عوارض شهرسازی در تهران از فردا

آغاز ارائه تخفیفات تا ۳۰ درصد برای پرداخت عوارض شهرسازی در تهران از فردا

معاون شهرسازی و معماری شهرداری از آغاز ارائه تا ۳۰ درصد تخفیفات ویژه عوارض شهرسازی از روز ۲۱ دی ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا صارمی با اعلام اینکه ۲۱ دی تا ۲۰ اسفند ماه آخرین فرصت های بهره مندی مودیان و متقاضیان صدور پروانه و گواهی ساختمان از تخفیفات ویژه عوارض شهرسازی است، گفت: این تخفیفات به منظور رفع بخشی از چالش ها و مشکلات فعالان اقتصادی و حوزه ساخت و ساز، افزایش غیرمعقول عوارض ساختمانی در اواخر دوره شورای پنجم، حمایت از کسب و کارها، اشتغال آفرینی و شکوفایی بخش مسکن و رونق ساخت و ساز شهری ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه پاداش خوش حسابی عوارض شهرسازی در سال ۱۴۰۱ برای اولین بار به صورت پلکانی و با در نظر گرفتن عدالت اجتماعی تهیه و مصوب شده است، تصریح کرد: این تخفیفات در مرحله اول که از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه بود، تا ۴۰ درصد تخفیف و در مرحله دوم که از ۲۱ آذر تا ۲۰ دی ماه بود تا ۳۵ درصد تخفیف را برای متقاضیان در نظر گرفته بود که اکنون مهلت بهره مندی از این فرصت به پایان رسیده است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: اکنون در آستانه مرحله سوم و آغاز تخفیفات عوارض شهرسازی تا ۳۰ درصد قرار داریم که تا ۲۰ بهمن ماه ادامه این فرصت استثنایی مرحله به مرحله به پایان نزدیک می شود و مرحله چهارم از ۲۱ بهمن آغاز و تا ۲۰ اسفندماه ادامه دارد و تا  ۲۵ درصد تخفیف را برای متقاضیان در نظر گرفته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، صارمی افزود: مدیریت شهری تهران در تلاش است تا با ارائه این تخفیفات، به مهار افزایش سرسام آور قیمت مسکن کمک کند و هم با توجه به این کنترل قیمت، امکان خانه دار شدن شهروندان تهرانی را افزایش دهد. اما نکته ای که متقاضیان و مودیان باید در نظر داشته باشند، این است که این فرصت رو به اتمام است و در صورت تمایل می توانند برای برخورداری از تخفیفات بیشتر از ۲۱ دی ماه برای پرداخت عوارض شهرسازی اقدام کنند.