استفاده رایگان دانش‌آموزان و والدین‌شان از مراکز ورزشی؛ آخر هفته‌ها

استفاده رایگان دانش‌آموزان و والدین‌شان از مراکز ورزشی؛ آخر هفته‌ها

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به اینکه گسترش، تعمیق و افزایش فعالیت‌های ورزشی و حرکتی، نگاه سلامت‌محور و نشاط آفرین هدف مهم راه‌اندازی طرح‌های ورزشی جدید بوده است، گفت: در شهر تهران چنین اتفاقی بی‌سابقه بود و امروز ۷۰ پروژه درون مدرسه‌ای و ترمیم پنج ورزشگاه اصلی و مجموعا ۷۵ پروژه ورزشی را افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمیان در آیین افتتاح ۱۰۱۷ پروژه ورزشی طرح شهید سردار سلیمانی و آغاز چهلمین دوره مسابقات ورزشی درون مدرسه‌ای که در دبیرستان شهید مهدی‌پور شهر تهران برگزار شد، با بیان اینکه در ایام بسیار مبارک ماه ربیع الاول و آغازین روز هفته گرامیداشت تربیت بدنی قرار داریم و بهره‌برداری از ۱۰۱۷ پروژه ورزشی درون مدرسه‌ای را آغاز خواهیم کرد، گفت: این پروژه‌ها به نام شهید سردار سلیمانی نامگذاری شده‌اند.

وی افزود: با توجه به اسناد بالادستی چون سندتحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سندتحول دولت و دیگر اسناد در اسفندماه سال ۱۴۰۰ در سراسر کشور برای احداث ۱۰۱۷ پروژه ورزشی با مدیران کل و ادارات کل استان‌ها قرارداد و تفاهم نامه منعقد شد و بعد از گذشت شش الی هفت ماه امروز در مراسم بهره‌برداری آنها شرکت می‌کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به اینکه گسترش، تعمیق و افزایش فعالیت‌های ورزشی و حرکتی، نگاه سلامت‌محور و نشاط آفرین هدف مهم راه‌اندازی طرح‌های ورزشی جدید بوده است گفت: در شهر تهران چنین اتفاقی بی‌سابقه بود و امروز ۷۰ پروژه درون مدرسه‌ای و ترمیم پنج ورزشگاه اصلی و مجموعا ۷۵ پروژه ورزشی را افتتاح خواهیم کرد.

کریمیان ادامه داد: همچنین در طرح شهید سلیمانی ایجاد ۷۰ چمن مصنوعی و بهسازی ۷۰ مجموعه ورزشی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم در کنار طرح شهید خرازی که در قالب آن فضاهای آموزشی در روزهای ۵شنبه و جمعه  در اختیار دختران و پسران به همراه پدران و مادران‌شان قر ار می‌گیرد، بتوانیم دیگر فعالیت‌های ورزشی را گسترش دهیم، اظهار کرد: در هر منطقه یک مجموعه را برای طرح شهید خرازی اختصاص دادیم تا خدمتگزار دانش‌آموزان و اولیای آنها باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران افزود: ‌بر این اساس هر هفته در روزهای پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح در خدمت دختران دانش آموز به همراه مادران‌شان خواهیم بود و در روزهای جمعه، پسران دانش‌آموز به همراه پدران‌شان از مجموعه‌های ورزشی در نظر گرفته شده به صورت رایگان استفاده می‌کنند.