افزایش ۳۰۰ درصدی کمک هزینه معیشت خانواده شهدای شهرداری تهران/ کمک هزینه معلولین ۴ برابر می شود

افزایش ۳۰۰ درصدی کمک هزینه معیشت خانواده شهدای شهرداری تهران/ کمک هزینه معلولین ۴ برابر می شود

مدیرکل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران از افزایش ۳۰۰ درصدی کمک هزینه معیشت خانواده شهدای شهرداری تهران نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد بنی حسن در حاشیه دیدار با سه خانواده شهید شهرداری تهران که در ادامه بازدیدهای دوره ای از خانواده شهدا برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و ارج نهادن به سالها صبر و استقامت خانواده شهدا، ارتقاء سطح رفاه جامعه ایثارگری را از اولویت‌های مهم اداره کل رفاه و امور ایثارگران عنوان کرد و افزود: خادمین شهدا در این اداره کل همواره قدردان ایثار و جانفشانی قهرمانان ملی خود بوده اند و در حوزه تکریم و تعظیم به این قشر معزز هیچگاه کوتاهی نخواهند کرد.

وی ارائه خدمات هدفمندتر به ایثارگران را از مهمترین اولویت‌های این دوره از مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: افزایش ۳۰۰ درصدی کمک هزینه معیشت خانواده شهدای شهرداری تهران از جمله اقدامات موثر در راستای کاهش مشکلات اقتصادی این قشر مغزز است.

مدیرکل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران شارژ فصلی معیشتی خانواده های شهدای شهرداری تهران را مختص والدین و همسران شهید دانست و اظهارداشت: در راستای کمک به خانواده معزز شهدای شهرداری تهران‌ و تحت عنوان کمک معیشت مبلغ سه میلیون تومان در چارچوب دستورالعمل ابلاغی از سوی شهردار تهران در پایان هر فصل به حساب هریک از والدین و همسران شهید واریز می‌شود.

بنی حسن در ادامه ابلاغ افزایش کمک هزینه نگهداری از معلولین شهرداری تهران را یادآور شد و افزود: با توجه به افزایش هزینه های درمان و معیشت و در راستای حمایت از معلولین، کمک هزینه نگهداری و درمان کارکنان معلول و همچنین افراد معلول تحت تکفل کارکنان شاغل در شهرداری تهران به میزان ۴۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

به گفته مدیر کل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران این مبلغ با توجه به شدت و درجه معلولیت به میزان هشتصد، یک‌ میلیون و 100 و نیز یک میلیون و 400 هزارتومان تعیین شده که به صورت ماهانه به حساب کارکنان مشمول واریز خواهد شد.

وی در ادامه دامنه شمول این دستورالعمل را کارکنان معلول، همسر و فرزندان معلول تحت تکفل کارکنان شهرداری تهران اعم از ثابت و قراردادی در حوزه های ستادی، مناطق ۲۲ گانه، سازمانها و شرکتهای تابعه و وابسته شهرداری تهران ذکر کرد و افزود: این حمایت در راستای کمک به باز توانی، نوتوانی و قادر سازی افراد معلول و همچنین ایجاد فراغت خاطر و افزایش بهره‌وری و کارایی کارکنان بوده و از این ماه واریز خواهد شد.

مدیرکل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران تصریح کرد: فرزندان معلول تحت سرپرستی کارکنان شهرداری تهران نیز در صورت ارائه اسناد و مدارک قانونی در دامنه شمول این دستورالعمل قرار خواهند گرفت.

بر اساس گزارش اداره کل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران، بنی حسن در پایان با بیان اینکه در این دوره به سطح رفاه و معیشت ایثارگران توجه جدی شده است، خاطر نشان کرد: امیدوارم این اقدامات با رضایت جامعه هدف توأم شود.