موافقت با نقل و انتقالات فرهنگیان در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده

موافقت با نقل و انتقالات فرهنگیان در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان و دبیر قرارگاه ملی جمعیت این وزارتخانه، از در دستور کار قرار گرفتن «حمایت از زوج‌های جوان فرهنگی و دانشجو معلمان» در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش ایسنا، زهرا پناهی روا با اعلام این خبر افزود: وزارت آموزش وپرورش به عنوان متولی شانزده میلیون دانش‌آموز و بیش از یکصد هزار دانشجو معلم و یک‌میلیون معلم و فرهنگی، فراگیر ترین وموثرترین نهاد در تحقق قانون حمایت از خانواده وتعالی جمعیت به شمار می‌رود و در راستای منویات مقام معظم رهبری و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، قرارگاه ملی جمعیت آموزش‌وپرورش زیر نظر وزیر آموزش‌وپرورش تشکیل‌شده است و این موضوع را با تشکیل کارگروه‌های ویژه در ستاد و استان‌ها با جدیت دنبال می‌کنیم.

دبیر قرارگاه ملی جمعیت وزارت آموزش‌وپرورش افزود: ماده ۳۵ و ۳۴ قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت مختص وزارت آموزش وپرورش است و بندهایی از مواد ۲۲ و ۲۵ و مواد ۲۰، ۲۸،۱۷ و ۱۵ نیز در حوزه آموزش وپرورش است که در این راستا تقسیم وظایف در حوزه‌های معاونین و سازمان های ذی‌ربط داشته‌ایم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری برای نقل و انتقالات فرهنگیان در این زمینه تسهیلاتی دیده و ابلاغ ‌شده است. در راستای حمایت از جوانی جمعیت، سیاست‌های کلی خانواده و به منظور حفظ کیان و انسجام این نهاد و با حمایت وزیر آموزش‌وپرورش و دستور معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در قالب بخشنامه رسمی موافقت با انتقال استثناء همکاران ذی‌نفع برای شاخص‌های ازدواج و فرزندآوری انجام‌ شده است.

پناهی روا افزود: در حوزه تربیت‌بدنی یک هزار سالن ورزشی در روزهای پایانی هفته(پنج‌شنبه و جمعه) در اختیار اولیای دانش آموزان به‌صورت رایگان قرار می‌گیرد.

دبیر قرارگاه ملی جمعیت وزارت آموزش وپرورش در پایان گفت: در جلسه قرارگاه مقرر شد تمام ارکان وزارت آموزش وپرورش در زمینه فرهنگ‌سازی و اجرای مطلوب این قانون، مشارکت و نقش‌آفرینی جدی داشته باشند و بخش‌های مرتبط با وزارت آموزش‌وپرورش تدابیر ویژه حمایتی از زوج های جوان فرهنگی و دانشجو معلم را در دستور کار خود قرار دهند.