هزینه ساخت وبسایت چقدر است؟

هزینه ساخت وبسایت چقدر است؟

یکی از سؤالات مهمی که افراد در هنگام ورود به دنیای آنلاین با آن رو به رو می‌شوند هزینه ساخت وب سایت است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام وبزی، طراحی سایت و راه اندازی یک وب سایت حرفه‌ای می‌تواند گزینه فوق العاده ای برای کسب درآمد از اینترنت باشد. اما مانند هر ایده دیگری، ساخت وب سایت نیز هزینه‌هایی خواهد داشت.

هزینه راه اندازی یک وب سایت حرفه‌ای می‌تواند باعث ایجاد نگرانی در بسیاری از افراد شود و آن‌ها را از پیاده سازی ایده‌های ناب دور کند. با این حال، اگر تحقیقات درستی انجام دهید و دانش کافی در این زمینه داشته باشید هزینه ساخت وب سایت می‌تواند به شدت کاهش پیدا کند.

وب سایت چیست؟

اولین چیزی که برای تعیین هزینه ساخت وب سایت باید بدانید این است که یک وب سایت دقیقاً از چه اجزایی تشکیل شده است. فرقی نمی‌کند قصد راه اندازی سایت فروشگاهی را داشته باشید یا یک وبلاگ ساده، همه وب سایت‌ها دارای سه ویژگی اصلی هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید: طراحی سایت و رابط کاربری، هاستینگ یا میزبانی وب و دامنه.

از آنجایی که هریک از این مؤلفه‌ها می‌توانند به طور مستقل روی کل هزینه ساخت وب سایت تأثیر بگذارند، درک ویژگی‌های هر کدام اهمیت زیادی دارد

طراحی سایت و رابط کاربری

احتمالاً اساسی‌ترین قسمت هر وب سایتی، ظاهر آن است. محتوای بصری و رابط کاربری آن چیزی است که بازدید کنندگان هنگام ورود به وب سایت شما با آن تعامل دارند. همانطور که می دانید ظاهر سایت در اولین نگاه، تأثیر بسیار زیادی در احساس بازدیدکنندگان از محصول و خدمات شما دارد.

یک رابط کاربری خوب به بازدیدکنندگان شما اجازه می‌دهد تا در بین صفحات سایت بدون مشکل حرکت کنند و تجربه کاربری مثبت و قابل فهمی در قسمت‌های مختلف سایت داشته باشند.

میزبانی وب و هاستینگ

میزبانی وب یا وب هاستینگ در واقع همان چیزی است که امکان دسترسی عمومی از طریق اینترنت به سایت شما را فراهم می‌کند. برای اینکه در اینترنت امکان دسترسی به شما وجود داشته باشد وب سایت شما باید روی یک سرور میزبانی قرار بگیرد.

این سرور دارای حجم، سرعت و قدرت معینی است که باید توسط شما انتخاب شود. یک سرور خوب به وب سایت شما اجازه می‌دهد تا همیشه آنلاین باشد و هیچ گاه از دسترس خارج نشود.

نام دامنه

همانطور که شما برای پیدا کردن یک فروشگاه در سطح شهر باید محل قرار گیری و آدرس آن را بدانید، برای پیدا کردن یک وبسایت نیز نیاز به دامنه آن دارید. فاکتورهای زیادی در انتخاب نام دامنه وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. انتخاب یک نام دامنه خوب باعث می‌شود که وب سایت شما به سادگی قابل شناسایی و پیدا کردن باشد.

راه اندازی یک وب سایت دقیقاً چقدر هزینه دارد؟

حالا که با عناصر اساسی هر وب سایت آشنا شدیم، نوبت آن رسیده کمی بیشتر در مورد هزینه ساخت وب سایت صحبت کنیم. زمانی که به هزینه‌های وب سایت فکر می‌کنید باید چند مورد را در نظر بگیرید.

اولین نکته این است که شما می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به پرداخت هزینه آنچنانی برای طراحی سایت حرفه‌ای، از سایت سازهایی مانند سایت ساز وبزی استفاده کنید. وبزی تعداد زیادی قالب آماده و ابزار کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بدون دانش کد نویسی و تنها با چند کلیک سایت مورد نظر خود را طراحی کنید.

فراموش نکنید میزان هزینه‌هایی که پرداخت می‌کنید به نوع سایت و چیزهایی که سایت شما احتیاج دارد بستگی خواهد داشت. با این حال وبزی سعی کرده تا بهترین امکانات را با هزینه‌ای منطقی در اختیار شما قرار دهد.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه تعرفه طراحی سایت وبزی، هزینه ساخت وب سایت‌های مختلف شامل سایت‌های وبلاگی، شخصی، شرکتی، فروشگاهی و سایر انواع سایت‌ها را مشاهده کنید.

آیا باید طراحی سایت استخدام کنیم؟

تا اینجا با نکات مهمی که در هزینه ساخت وب سایت تأثیر دارند آشنا شده‌اید و با توجه به تعرفه طراحی سایت وبزی می‌توانید هزینه‌های مورد نیاز برای داشتن یک سایت حرفه‌ای نیاز دارید را حدس بزنید. با این حال هنوز هم باید تصمیمات مهمی اتخاذ کنید. آیا می‌توانید سایتی که می‌خواهید را خودتان طراحی کنید یا نیاز به استخدام یک طراح سایت دارید؟

این موضوع در واقع به وقت خالی، سایت مورد نیاز و بودجه‌ای که دارید بستگی دارد. اگر بودجه زیادی دارید و به دنبال یک سایت خاص و پیچیده هستید احتمالاً استفاده از یک طراح سایت حرفه‌ای می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

البته این موضوع هزینه‌های زیادی به همراه خواهد داشت و مقدار این هزینه‌ها کاملاً به نوع سایتی که قصد طراحی آن را دارید، نیازها و خواسته‌های شما از طراح و نرخ دستمزد طراح سایت بستگی دارد.

در مقابل اگر بودجه زیادی ندارید و وقت خالی دارید، نیازی به طراح سایت نخواهید داشت. شما می‌توانید به راحتی از ابزار وبزی برای ساخت وبسایت حرفه‌ای خود کمک بگیرید. همچنین آموزش‌های وبزی به شما در بهتر کردن سایت کمک خواهد کرد.

قالب‌های آماده می‌توانند در وقت شما نیز صرفه جویی کنند و تنها با چند کلیک شما را صاحب یک سایت با امکانات کامل کنند. علاوه بر این قدرت ابزارهای وبزی را فراموش نکنید.

تقریباً هر نوع سایت حرفه‌ای با هر امکاناتی که لازم داشته باشید به راحتی از طریق وبزی قابل طراحی هستند. تنها کافی است که وقت کافی داشته باشید و تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید.