پرداخت وام قرض‌الحسنه بدون سود به نیازمندان توسط صندوق امداد ولایت

پرداخت وام قرض‌الحسنه بدون سود به نیازمندان توسط صندوق امداد ولایت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به صدور هشت میلیون کارت بانکی برای مشتریان این صندوق، گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، بزرگترین مجموعه در کشور است که خدمات قرض‌الحسنه ارایه می‌کند.

به گزارش ایسنا، علی عاشوری با اشاره به تاسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال ۹۵ با اخذ مجوز از بانک مرکزی، گفت: در حال حاضر در ۳۱ استان ۳۴ شعبه و در تعدادی از دفاتر کمیته امداد هم باجه فعال داریم و در مجموع ۷۶۰ شعبه و باجه این صندوق، خدمات پرداخت تسهیلات به نیازمندان را ارائه می‌دهند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اضافه کرد: این صندوق بر اساس قوانین بانک مرکزی فعالیت دارد و درحال حاضر هشت میلیون کارت بانکی این صندوق در اختیار مشتریان و در شبکه شتاب بانکی کشور فعال است در نتیجه بزرگترین مجموعه در کشور هستیم که خدمات قرض‌الحسنه ارایه می‌کند.

وی افزود: تسهیلات صندوق امداد ولایت در ۶ سرفصل کارگشایی، اشتغال، خرید و احداث مسکن، ودیعه مسکن، درمان و فرهنگی به مددجویان پرداخت می‌شود.

عاشوری عنوان کرد: با توجه به اینکه رسالت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت وام به صورت قرض‌الحسنه است، تسهیلات تا ۱۰ میلیون بدون هیچ‌گونه سود و کارمزدی پرداخت می‌شود و تسهیلات بیش از ۱۰ میلیون تومان تنها یک بار سه درصد کارمزد دریافت می‌شود.

وی با دعوت از خیران برای سپرده‌گذاری در این صندوق تصریح کرد: بخشی از منابع این صندوق از طریق سپرده‌گذاری مردم نیکوکار تامین می‌شود و در همین چند سال ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات با آسان‌ترین ضمانت به نیازمندان پرداخت شده است.

وی اعلام کرد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال گذشته در کشور ۳۲۰۰ میلیارد تومان وام به ۳۱۴ هزار نیازمند در ۶ سرفصل کاری خود پرداخت کرده است که تسهیلات پرداختی طی سال گذشته در استان قزوین  ۶۶ میلیارد تومان و در  چهار ماهه سال جاری ۲۲ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت یادآورشد: شعبه مجازی امداد ولایت هم مدتی پیش افتتاح شد و در بستر فضای مجازی خدمات لازم را به نیازمندان ارائه می کند.