افتتاح ۲ همراه‌سرای بیماران در مجاورت بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و فیروزگر تا پایان تیر

افتتاح ۲ همراه‌سرای بیماران در مجاورت بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و فیروزگر تا پایان تیر

شهردار منطقه ۶ از افتتاح همراه سرا در مجاورت بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و فیروزگر تا پایان تیرماه خبر داد.

مسعود رنجبریان در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر تسریع ساخت و تجهیز همراه سراهای امیرلویی و خردمند گفت: همراه سرای امیرلویی در مجاورت بیمارستان امام خمینی (ره) با ظرفیت پذیرش ۱۱۰ تا ۱۷۰ نفر و پیشرفت بالای ۹۰ درصدی و همراه سرای خردمند در نزدیکی بیمارستان فیروزگر با ظرفیت پذیرش ۱۳۰ نفر نیز پیشرفت ۸۰ درصدی داشته اند.

به گفته وی، نوید خوبی برای همراهان بیماران  در سطح منطقه ۶ خواهد بود که به یاری خدا و حمایت خیرین و با تمام امکانات و اختیارات شهرداری در تیرماه سال جاری شاهد افتتاح این دو همراه سرا خواهیم بود.

رنجبریان تأکید کرد: به همکاران و مدیران معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه دستور داده شده است تا مقدمات و برنامه‌های لازم جهت تکمیل و افتتاح دو همراه سرا در سطح منطقه را در اولویت اول امور قرار دهند و با تمام توان برای تحقق این مهم تلاش کنند.

وی با اشاره به بازدیدش از پروژه همراه سرای امیرلویی بصورت مستقیم و دیدار و گفت‌وگو با یکی از خیّرین و مدیر این پروژه اظهار کرد که در این بازدید از نزدیک در جریان اجرا و ساخت مراحل پایانی این همراه سرا قرار گرفته است.

رنجبریان ادامه داد: در این بازدید سعیدی مدیر پروژه ساخت همراه سرای امیرلویی گزارش کاملی از عملیات عمرانی و نصب تجهیزات ارائه داد و تسریع در مراحل نهایی عملیات اجرایی را تضمین کرد. همچنین محمد حسین مدرسی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و یکی از خیّرین، پیشرفت ریالی و اجرایی پروژه را مطلوب اعلام کرده و این نوید را داد که از تمام توان مالی و عملیاتی خود جهت بهره برداری این پروژه مهم در مجاورت بیمارستان امام خمینی (ره) با استفاده از بهترین مواد و تجهیزات تا زمان اعلامی افتتاح، استفاده خواهند کرد.

شهردار منطقه۶ در پاسخ به سوالی درباره تعداد ساختمان های نا ایمن در سطح منطقه به ویژه در حوزه ساختمانهای دولتی، بیمارستانها و مدارس گفت: مسئول اعلام ساختمانهای ناایمن در شهر سازمان آتش نشانی است؛ به طور کلی سه دسته بندی ساختمانهای پرخطر، خطرناک و کم خطر وجود دارد که با ارزیابی سازمان آتش نشانی آمار آن اعلام می شود و شهرداری های مناطق بازو و همراه سازمان آتش نشانی هستند.

وی افزود: سازمان آتش نشانی هنگامی که ساختمانی را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد اطلاعات آن برای شهرداری منطقه ارسال می شود و شهرداری موضوع را به مالک و ذینفعان ابلاغ می کند و پیگیری را نیز انجام می دهد تا ساختمان بر اساس دستور العمل های آتش نشانی خود را تطبیق دهد و موارد ناایمنی خود را برطرف کند.

شهردار منطقه ۶ تهران ادامه داد: بر اساس لیستی که در فضای مجازی منتشر شده، ۱۲۹ ساختمان در آن به عنوان ساختمان ناایمن معرفی شده که البته کم و زیاد خواهد شد؛ در حال حاضر در همین لیست ۶ ساختمان در سطح منطقه جزو لیست ساختمان های ناایمن هستند که با حضور سرپرست دادسرای ناحیه۶ تهران جلسه ای برگزار و گزارشی از بررسی های سازمان آتش نشانی درباره ساختمان های ناایمن منطقه۶ ارائه شد.

وی تاکید کرد: سرپرست دادسرای ناحیه۶ قول داد درخصوص ساختمان های دولتی در سطح منطقه و اماکن پرتردد مثل بیمارستانها که در سطح منطقه ۶، تعداد آنها بسیار زیاد است و متعلق به دانشگاه های علوم پزشکی و ارتش هستند، جلساتی با حضور روسای آنها در دادستانی برگزار شود تا قوه فشار و اهرم فشاری برای ما باشند تا این دانشگاه ها مجاب شوند بیمارستانهای تحت پوشش خود را مورد تذکر قرار داده و موارد ایمنی را اصلاح کنند و برای تحقق این مهم زمانی مشخص شود تا این بیمارستانها اصلاح شوند.

رنجبریان با اشاره به اینکه یکی دیگر از مکانهای پرتردد در سطح منطقه که از اهمیت ویژه ای برخوردار است مدارس هستند، افزود: مقرر شد برای مدارس نیز جلسه ای با مدیرکل آموزش و پرورش تهران و آموزش و پرورش منطقه۶ از سوی دادستانی برگزار شود تا دستور العمل های آتش نشانی به مدارس ابلاغ شود تا به این ترتیب دست به دست هم دهیم و این موارد را اصلاح کنیم و حداقل ساختمان های پرخطر را به ساختمان های کم خطر تبدیل کنیم.